WORKI PRÓŻNIOWE DO ŻYWNOŚCI

Maszyna do pakowania

Pakowanie próżniowe to jedna z najpopularniejszych, najtańszych i najskuteczniejszych metod pakowania żywności. Ze względu na niski koszt worków próżniowych oraz wysoką ochronę przed czynnikami zewnętrznymi pakowanie próżniowe wykorzystywane jest w większości branż przemysłu spożywczego, w tym w branży mięsnej, mleczarskiej, rybnej, owocowo-warzywnej, cukierniczej oraz garmażeryjnej. Worki próżniowe do żywności skutecznie zabezpieczają wszelkiego rodzaju produkty spożywcze podczas magazynowania oraz transportu.

Worki próżniowe do żywności PA/PE

Wykorzystywane w przemyśle spożywczym worki próżniowe składają się z folii wielowarstwowej o strukturze PA/PE. W składzie chemicznym worków znajdziemy poliamid (PA) oraz polietylen (PE) – wytrzymałe tworzywa wykorzystywane m.in. w branży chemicznej, medycznej oraz mechanicznej. Nasze worki próżniowe do żywności PA/PE spełniają restrykcyjne wymogi PZH, a więc zostały dopuszczone do kontaktu z produktami spożywczymi, o czym świadczy przyznany im atest. Odpowiednie proporcje zastosowanych surowców to gwarancja uzyskania najwyższej ochrony pakowanej żywności oraz najlepszych parametrów zgrzewania. Za wysoką jakość i powtarzalność naszych produktów odpowiada systematyczna kontrola produkcji.

Zalety worków próżniowych

Worki PA/PE są elastyczne, odporne na wilgoć, zabrudzenia, ścieranie i przebicia, a przy tym estetyczne, gdyż cechują się wysokim połyskiem. Badania wykazują, że konsumenci chętniej wybierają produkty spożywcze zapakowane estetycznie i bezpiecznie, gdyż świadczy to o renomie producenta i jego trosce o dobro klienta. Co więcej, żywność zapakowana w worki próżniowe PA/PE zachowuje świeżość na dłużej i nie ma kontaktu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Aby jeszcze bardziej zadbać o wygląd opakowań swoich produktów, warto zastanowić się nad dodatkowymi opcjami, takimi jak spersonalizowanie worków PA/PE poprzez dodanie nadruków.

żywność zapakowana w worku próżniowym

Zapakowana żywność

Ekologiczne worki próżniowe PA/PE

Do produkcji worków próżniowych nie używamy surowców wtórnych ani substancji mogących mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie. Nasze worki próżniowe dedykujemy producentom działającym w branży spożywczej, dlatego przywiązujemy dużą wagę do stosowania materiałów nietoksycznych, które mogą mieć styczność z żywnością. W folii użytej do produkcji worków próżniowych PA/PE nie znajdują się:

  • ftalany i fotoinicjatory (dodawane do lakierów, farb, laminatów i klejów),
  • zmiękczacze bazujące na adipatach,
  • pierwszorzędowe aminy aromatyczne i inne trujące gazy,
  • Bisfenol A (BPA) oraz Bisfenol S (BPS) o działaniu endokrynnym i rakotwórczym,
  • organizmy modyfikowane genetycznie (GMO),
  • alergeny,
  • inne substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC).